Diskusní téma: Parádní 11.místo Davida Šrůtka v závodě" Bedřichovská 30"

Datum 08.01.2010

Vložil David

Titulek Průběh závodu

Úplná paráda to ještě nebyla, ale na to, že mám asi jen 300km najeto, tak to docela šlo.
Povedlo se mi docela dobře odstartovat okolo 15. místa a bylo dobré, že jsem na úzké trati nemusel moc předjíždět a ani nikomu uhýbat. Hned na 1. km se utrhlo asi 10 lidí a já jel hned v další skupince až na Kristyánov. V následném stoupání na Rozmezí se to již začalo dost trhat a tak jsem se pokusil dojet dva chlapi asi 20 m předemnou na 9.a10. místě, ale jelikož jsem jel sám a dost foukalo, tak jsem snahu vzdal a nechal se dojet Pepou Vejnarem, Křížem a Klárou Moravcovou a s nimi utvořil spolupracující skupinku. Ve sjezdu od Rozmezí jsem zjistil, že mám v této skupině nejpomalejší lyže a v delších sjezdech ztracel asi 5metrů, které jsem naštěstí do kopce zase v pohodě dojel. Zato lyže Kláry Moravcové jely nádherně - hold reprezentační servis je znát. Naše skupina dobře spolupracovala a pěkně jsme se střídali, předjeli jsme i jednoho chlapa, který se nás ani neudržel. V dohledu asi 20 sekund jsme měli další dvojici, na kterou už jsme ale neměli. V závěrečném sjezdu na stadion jsem jel na konci naší skupinky a snažil se vyvézt v háku, abych netratil pro pomalejší lyže. Nakonec jsem dospurtoval ve skupince druhý, kdyby byl cíl do kopce, tak bych i toho Pepu bez problému zaříz. :-) Jinak spokojenost a už se těším na Jilemnickou 50 za 14 dní.

Zpět na diskuzi