A teď sumář lyžařských úspěchů v letošní sezoně

17.04.2015 10:50

BKL Machov – zpráva o činnosti za sezonu 2014-2015.

Borský klub lyžařů v této sezoně organizoval několik závodů a akcí v rámci České republiky a Královéhradeckého kraje a jeho trenéři intenzivně trénovali s našimi nejmenšími.

Z investičních akcí se nám podařilo pokrýt novou umělou hmotou můstek K 13 a K19 metrů. Provedli jsme několik úprav běžeckých tratí v Dolečku a v polské Ostré Hoře a zakoupili starší sněhový skútr na úpravu tratí od Závrch po Karlow. Na konci roku 2014 se nám podařilo sehnat peníze a zakoupit sněhové dělo. Celkové výdaje do sportu v roce 2014 dosáhly skoro 700 tisíc Kč, které se nám podařilo sehnat hlavně díky sponzorům a grantům. Letos bychom chtěli sehnat peníze na pořízení tlakového čerpadla a dokončit projekt zasněžování můstků a 300 metrů dlouhé běžecké tratě pod Hůrkou.

Ze sportovních akcí se nám podařilo uspořádat mezinárodní MTB závod horských kol, Struhadlo, Borský pohár ve skoku a severské kombinaci žactva, mezinárodní závod Borský kros, okresní přebor vesnických TJ v krosu a běhu na lyžích, krajský pohárový závod v běhu na lyžích a Středeční pohár.

Těchto závodů se zúčastnilo celkem 950 závodníků, převážně z řad mládeže. Pro náš BKL byla tato sezona nejúspěšnější v novodobé historii. Zde uvádíme přehled výsledků, za které si naši závodníci zaslouží velký dík !

V podzimních krajských krosech první místa vybojovala Laura Bejšovcová a John Jan, který vyhrál všechny závody. V soutěžích vesnických TJ jsme vyhráli všechny kategorie, kterých jsme se zúčastnili.

V republikových závodech ve skoku a severské kombinaci nás reprezentoval Jan John a Lukáš Doležal a vybojovali jedno první, jedno druhé a třetí místo. Na Mistrovství ČR v Novém Městě na Moravě skončil v kombinaci Jenda na 6. a Lukáš na 7.místě.

Zimní sezona opět nezačala pro nás lyžaře příznivě a tak jsme nejprve hledali útočiště ve třicet kilometrů vzdálené Jamrozowě Polaně v Polsku. Zde mají biatlonový areál se sněhovými děly. Až teprve koncem roku jsme mohli začít s úpravou běžeckých tratí na Karlowě. Zde se nám podařilo udržovat stopy až do 10.4.2015. Děti zde našly ideální podmínky a odměnily se skvělými výsledky.

V nejmladších kategoriích 2007-2009 výborně závodila Veronika Dostálová, Vendula a Bára Šrůtková a Laura Bejšovcová.

Ema Ducháčová r.2006 vyhrála čtyři závody ze šesti a suverénně zvítězila v celkovém hodnocení Poháru.

Jenda John r.2005 vyhrál pět ze šesti krajských závodů a také suverénně zvítězil v celkovém hodnocení Poháru.

V kat.2005 skončila celkově Veronika Valterová na 9-10.místě.

V kat.2004 byla Natálka Plná na celkovém 4.místě, Simona Taucová na 7. a Vendula Kubečková na 10.místě.

Zde je částečný přehled výsledků našich dětí v zimní sezoně:

10.1. Krajský přebor Vrchlabí - 2. místo Ema Ducháčová a Jan John

17.1. KPo Špindl - 1. místo Jan John, 2. místo Ema Ducháčová

24.1. KPo Orlický pohár - 1. místo Jan John , 2. místo Ema Ducháčová,

14.2. KPo Machov - 1. místo Jan John, 2. místo Veronika Dostálová, 3. místo Ema Ducháčová a Natálie Plná

15.2. BUM Duszniky Zdroj - 1. místo Laura Bejšovcová, Barbora Šrůtková , 2. místo Vendula Šrůtková

21.2. mezižupní KPo Vrchlabí - 1. místo Laura Bejšovcová a Ema Ducháčová, 2. místo Vendula Šrůtková a Veronika Dostálová, 3. místo Jan John,

Radost nám dělali i naši muži.

Výsledky zimní sezony Davida Šrůtka :

21.2. Šumavský skatemaraton - 2. místo M30 ,

28.2. Krkonošská 70 - 2. místo,

7.3. Karlův běh -  2.místo v M30,

15.3. Mistrovství Dolního Slezska - 2. místo, Jilemnická 50 -6.místo, Bedřichovský noční maraton-4.místo (porazil zde Martina Koukala)                                 Biela stopa -5. a 7.místo , 18.místo-MČR Hančův memoriál na 50km, Středeční pohár celkově - 1. místo a stal se i přeborníkem KHK kraje a byl 6. v MČR v dálkových bězích, Mistrovství Česko-Slovenska v dálkových bězích - 1. místo

Výsledky zimní sezony Michala Ducháče :

celorepublikový závod Stopa pro život - celkové 2.místo a  2.místo v kategorii M40 , 11.místo v MČR v dálkových bězích,  5.místo na MČR ve veteránech na 30km a přeborník KHK kraje ve veteránech.

10.1. Krajský přebor Vrchlabí - 1. místo,

24.1. KPo Orlický pohár-3. místo

15.2. BUM Duszniky Zdroj - 3. místo ,

21.3. KPo Deštné - 3. místo

Chtěl bych touto cestou poděkovat jak našim sportovcům, kteří velice úspěšně propagovali nejen náš klub ale i Machov a také všem dobrovolníkům z řad trenérů, rozhodčích a brigádníků, bez kterých by to nešlo.

Připravujeme pro Vás : v nejbližší době to bude 8.5.2015 Struhadlo a Poslední mazání a 13.6.2015 MTB maraton Stolové hory.