Ádrkros

04.11.2012 17:59

Poté co někteří z nás poctivě trénovali od soboty do středy v Nouzíně a okolí na lyžích na prvním sněhu, tak jsme v první listopadovou sobotu ještě vyrazili na jeden z posledních přespoláků - na populární Ádrkros. V kategorii dívek do 7 let zazářila Emča Ducháčová. V běhu na 250 metrů takticky velice vyzrálým výkonem, kdy se celý závod držela s nepatrným odstupem za vedoucí závodnicí a v cílové rovince díky neskutečnému zrychlení všem ukázala záda a mohla přijímat gratulace k vítězství. Emča měla nabitý den a nemohla se v Ádru moc dlouho zdržovat, protože odpoledne ji v Hradci Králové čekalo vyhlášení Hradeckého poháru na horských kolech, který ve své kategorii také vyhrála. Snad si Emča přenese vítěznou formu i do zimní sezóny. V předškolácích dále startovali Anežka a Víťa Rückerovi a holky Šrůtkovi. V hlavním závodě startovalo 419 závodníků. Z vítěství se radoval nadějný orienťák, ale i dobrý lyžař Jan Petržela z Rudníku. Z našich členů se nejlépe vedlo Markovi Kinclovi, který obsadil 20. místo, dále skončil 36. David Šrůtek a 91. Michal Ducháč.