Bieg Piastow

07.03.2011 07:38

Od pátku do neděle probíhaly v Jakuszycích jednotlivé závody v rámci Biegu Piastow, který je součástí Worldloppet i Euroloppet seriálu. Na start hlavního závodu na 50km klasickou technikou se v sobotu postavil Michal Ducháč, který měl na odpočinek po Šumavském skimaratonu jen 5 dní. A také podle Michalových slov to bylo zejména první hodinu na trati znát, ale poté se Michal dostal do tempa a byl z toho opět vynikající výkon a celkové 32. místo. Michal zaostal 20 minut za vítězným Viktorem Novotným, druhý byl polský reprezentant Mariusz Michalek a třetí Radek Šretr. Michal si také dojel pro vítězství v cechovní kategorii stavitelů.

V neděli se na start závodu na 50km volnou technikou postavil David Šrůtek, který si dojel pro další vynikající výsledek - celkové 4. místo. David si pochvaloval vynikající lyže, podpůrný servis od Marka Kincla a výbornou spolupráci s polským biatlonovým reprezentantem (celkově třetím) Sebastianem Witkem. Díky této spolupráci se Davidovi podařilo předjet 7km před cílem dalšího polského reprezentanta v biatlonu - Radka Swadeho z nedaleké Sczytne. Z vítězství se radoval obhájce Jiří Ročárek těsně před naším úspěšným reprezentantem v lyžařském orientačním běhu - Ondrou Vodrážkou. V okolí Hejšoviny je pro tento sport podle výsledků dobré místo, protože 3. Sebastian Witek - Duszniky Zdroj, 4. David - Machov, 5. Radek Swade - Sczytna = asi dobrý vzduch.