Bronz z ME v lyžařském maratonu

28.02.2012 22:03

Evropská unie lyžařských maratonů pořádala letos 3. ročník Mistrovství Evropy. Soutěž se skládá ze dvou závodů – jednoho maratonu volnou technikou a druhého klasikou. Výsledné časy obou závodů se sčítají a vzejde z nich celkové pořadí. Letos byl prvním závodem rakouský Koasalauf a finále o uplynulém víkendu při Šumavském skimaratonu. Po prvním závodě vedl Jiří Ročárek, ale jelikož dojela do cíle velká skupina 14 závodníků ve 20 vteřinách, tak rozestupy byly malé (já dojel 24.). Rozhodnout musel Šumavák, kde se nejlépe z účastníků mistrovství Evropy vedlo Thomasi Freimuthovi z Německa, který dojel druhý za Martinem Jakšem a v mistrovství Evropy bral zlato. Stříbro bral Toni Escher z Rakouska a bronz zbyl na Jiřího Ročárka. Já na Šumaváku dojel na 22. místě a v součtu s Koasou mi to v mistrovství Evropy dalo celkové 9. místo. Nakonec mi to zacinkalo ve věkové kategorii H31, kde jsem obsadil 3. místo a vystoupal jsem si na pódium pro bronzovou medaili. V moji kategorii zvítězil i celkový vítěz Thomas Freimuth, stříbrný byl francouzský závodník Cazaux Baptiste.

Mezi ženami se stala mistryní Evropy česká závodnice Klára Moravcová.