Česká televize - dokument Medaile žalují

17.03.2016 20:13

V České televizi se rodí dokument "Medaile žalují". Bude to o sportovištích, které chátrají nebo už skoro neexistují.

V průběhu února 2016 Česká unie sportu oslovila všechny TJ a kluby s prosbou o spolupráci na tomto dokumentu. Mezi oslovenými byl i náš klub a tak jsem jim poslal několik fotografií a popis celé problematiky našeho klubu. Jedná se zaprvé o velký skokanský můstek na Hůrce, v té době vyjímečnou stavbu. Zadruhé o můstek K34metrů, který byl přes 30 let pokryt umělou hmotou a nyní je v havarijním stavu.

Né naší vinou, ale vinou nastaveného systému, kdy je na tato sportoviště (včetně můstků K4, 13 a 19m, běžecké tratě a veškerou techniku) každoročně státem věnována částka cca 50 tis.Kč na údržbu nejsme schopni sportoviště udržovat, tak jak by se mělo. 

Zřejmě se autoru dokumentu, panu Podlipnému, náš příběh líbil, a tak jsme si vyměnili telefonní čísla a mám očekávat, že se ozve a něco u nás natočí.

 

Chef

Zpět