David Šrůtek 9. na mistrovství Evropy

30.01.2011 20:43

V sobotu se na Slovenské Skalke u Kremnice konal 38. ročník Biele stopy, jejíž hlavní závod na 42km volnou technikou byl letos zároveň mistrovstvím Evropy v dálkových bězích na lyžích Euroloppet. Na start se mezi závodníky mnoha národností postavil machovský David Šrůtek, který dostal od pořadatelů divokou kartu a mohl se postavit do první startovní vlny. David se po startu usadil okolo 20. místa z kterého měl až do 5. kilometru přehled o dění na čele závodu. Poté se již pole roztrhalo na menší skupinky, které se nadále drobily. Zhruba od 10. kilometru jel David s Francouzem Duchamptem, s kterým vytvořil výborně spolupracující dvojici. Díky této spolupráci se jim podařilo zhruba na 26. kilometru dotáhnout a po chvíli i odjet německému závodníkovi Friedlovi. David i Duchampt se poté pokusili o několik nezdařilých nástupů, leč nakonec spolu dorazili až do cílové rovinky, kde byl o kousek rychlejší David a dojel si pro výborné 9. místo. Z vítězství se radoval domácí reprezentant Martin Bajčičák, před stříbrným Radkem Šretrem z Malých Svatoňovic a bronzovým Ivanem Bátorym. Za čtvrtým Niko Nättinenem z Finska a pátým Baptiste Cazauxem z Francie skončil obhájce loňského prvenství, domácí biatlonový reprezentant a bronzový olympijský medailista z Vancouveru Pavol Hurajt. Mezi Hurajtem a Davidem dojela dvojička ze silného finského týmu 7. Jukka Hartonen a 8. Jukka Pekka Ojala.

V ženách se z vítězství radovala česká reprezentantka Klára Moravcová, která v loni v Machově neúspěšně bojovala o nominaci na ZOH ve Vancouveru.