Parádní 11.místo Davida Šrůtka v závodě" Bedřichovská 30"

08.01.2010 20:32

Dnes se na Bedřichově v Jizerských horách konal závod na 30km volně. Jednalo se o Bedřichovskou 30ku, tedy další ze závodů pořádaný na Jizerkách u příležitosti "Jizerské 50", která se jede již tuto neděli. David Šrůtek, machovský matador, vyrazil na tento skateový závod s nemnoho najetými kilometry, převážně natočenými na zachumelené neupravené silnici nad Karlowem, a přesto dokázal zajet skvělé 11.místo mezi celkem 341 závodníky! Oproti loňskému roku, kdy byl David v tomto závodě na 20.místě, je to v podání machovského lyžaře další parádní zlepšení.

A jak dnes viděl závod sám David?

"Včera jsem ještě narychlo volil vhodnou mázu. Bohužel v Machově bylo málo sněhu a tak lyže nebylo kde vyzkoušet. To se projevilo i v dnešním závodě, kdy jsem měl své lyže pomalejší a ztrácel jsem převážně ve sjezdech. To určitě zamrzí, ale i tak jsem moc spokojený. Ke všemu ještě osmé a deváté místo bylo na dosah, takže do přístího roku vidím velkou šanci umístit se v TOP 10, uvidíme..."

Moc gratulujeme!

Celkové výsledky Bedřichovské 30 jsou k nahlédnutí zde:bezky.jiz50.cz/_data/files/File/doc/file_1262967216.pdf

Zpět

Diskusní téma: Parádní 11.místo Davida Šrůtka v závodě" Bedřichovská 30"

Datum 09.01.2010

Vložil Chef

Titulek Nemažete, klepe to...

Odpovědět

Příště nesmíš šetřit a musíš sypat, jinak to nejede ....
Jinak OK a gratulace, ale když si představím, že Pepa je v mé kategorii a měl bych s ním závodit, tak mi je ouzko.

Datum 09.01.2010

Vložil David

Titulek Re: Nemažete, klepe to...

Odpovědět

Nasypáno bylo Cera FC7, ale na novém sněhu to nebylo úplně nej. Pavel mi říkal, že vyjímečně na tom sněhu jel lépe prach od Toka. Co mazal repre tým nevím, ale Kláře Moravcové to jelo nádherně.

Datum 09.01.2010

Vložil Chef

Titulek Re: Re: Nemažete, klepe to...

Odpovědět

Ta sedmička na tom jet dost dobře nemohla - velká vhkost a nový schnee. Tam pak záleží dost na skluznici.

Datum 08.01.2010

Vložil Stanley

Titulek Smekám

Odpovědět

Paráda! Říkáš si o nominaci na ZOH, letenky jsou určitě ještě volné a Petrásek po dnešním závodě přehodnotí situaci...;-)

Datum 08.01.2010

Vložil David

Titulek Průběh závodu

Odpovědět

Úplná paráda to ještě nebyla, ale na to, že mám asi jen 300km najeto, tak to docela šlo.
Povedlo se mi docela dobře odstartovat okolo 15. místa a bylo dobré, že jsem na úzké trati nemusel moc předjíždět a ani nikomu uhýbat. Hned na 1. km se utrhlo asi 10 lidí a já jel hned v další skupince až na Kristyánov. V následném stoupání na Rozmezí se to již začalo dost trhat a tak jsem se pokusil dojet dva chlapi asi 20 m předemnou na 9.a10. místě, ale jelikož jsem jel sám a dost foukalo, tak jsem snahu vzdal a nechal se dojet Pepou Vejnarem, Křížem a Klárou Moravcovou a s nimi utvořil spolupracující skupinku. Ve sjezdu od Rozmezí jsem zjistil, že mám v této skupině nejpomalejší lyže a v delších sjezdech ztracel asi 5metrů, které jsem naštěstí do kopce zase v pohodě dojel. Zato lyže Kláry Moravcové jely nádherně - hold reprezentační servis je znát. Naše skupina dobře spolupracovala a pěkně jsme se střídali, předjeli jsme i jednoho chlapa, který se nás ani neudržel. V dohledu asi 20 sekund jsme měli další dvojici, na kterou už jsme ale neměli. V závěrečném sjezdu na stadion jsem jel na konci naší skupinky a snažil se vyvézt v háku, abych netratil pro pomalejší lyže. Nakonec jsem dospurtoval ve skupince druhý, kdyby byl cíl do kopce, tak bych i toho Pepu bez problému zaříz. :-) Jinak spokojenost a už se těším na Jilemnickou 50 za 14 dní.