Jilemnická 50

10.02.2015 21:46

Snad po pěti letech se o uplynulém víkendu konala Jilemnická 50 opět dole v podhůří na tratích v Jilemnici na Hraběnce. Je pravda, že pořadatelé si pořádně mákli a již tradičně se jim podařilo připravit pěkné závody, jen museli 25km dlouhý okruh zkrátit na 20 km.

V sobotu za mrazivého, ale slunečného počasí se jelo 20 km volně. Stylem start - cíl zvítězil náš nejlepší reprezentant v severské kombinaci Miroslav Dvořák, před Lukášem Slavíkem z Vrchlabí a třetím - nestárnoucí legendou - Ladislavem Ryglem. Já jsem dojel na 10. místě se ztrátou 2:22" na vítěze.

V neděli za velice větrného počasí se jel maraton klasickou technikou - temtokrát 40km. Pořadatelé těsně před startovním polem vyslali na trať skůtr se stopařem a tak alespoň trochu byla vidět stopa. Zvítězil Jakub Pšenička, který jel na hladkých lyžích. Já jsem dokončil na 6. místě (5:52" za vítězem) a jen o 15 sekund mi uteklo 3. místo v kategorii, kde jsem skončil 5.. Michal Ducháč dojel na 16. místě (-12:44") a na 7. ve své kategorii.