Krkonošská 70

22.03.2011 22:16

V sobotu 19. března jsem se za tým Krkonoše zůčastnil Krkonošské 70. Se mnou v družstvu byli Ladislav Rygl, Jan Fišnar, Pavel Petr a David Šťastný. Po oblevě a silných deštích v průběhu týdne se počasí naštěstí umoudřilo a přituhlo a tak byla téměř celá trať na dané podmínky v dobrém stavu. Sníh nejvíce uplaval v úseku z Hofmanek k Pardubické boudě a tak byli pořadatelé nuceni zkrátit trať od Václaváku rovnou nahoru pod Černou boudu, takže celková délka závodu byla dle GPS "jen" 57 km.  Náš tým startoval s číslem 4 a již po několika kilometrech jsme předjeli první tři a ujali se čela závodu. Již od Plání jsme za sebou i vlivem horší viditelnosti žádný tým neviděli a tak jsme s ohledem na tempo Davida Šťastného v poklidu pokračovali v závodu. K naši smůle jsme neměli žádné informace, jak se vyvíjí pole za námi až do 40. kilometru, kdy jsme na Klínovkách viděli, že nás nějaký tým nahání a tak jsme na posledních 15km, které jsou téměř pořád z kopce zrychlili a Láďa Rygl zapřáhl Davida Šťastného na lano. Do cíle jsme dorazili první a čekali, kdo dojede za námi. Po čtyčech minutách se objevil tým se startovním číslem 41 a nám bylo jasné, že jsme druzí, jelikož tento tým německých závodníků startoval šest minut za námi. Po závodě zavládlo v našem týmu velké zklamání, jelikož jsme měli na to jet mnohem rychleji. Mít informace, že nás někdo dohání už třeba na Pražské, tak vytáhnem lano a rozjedem to, ale takto jsme nevědomky jeli až moc výletní tempo (až na Davida Šťastného). Ale takový je sport a Krkonošská 70. V každém týmu je někdo nejslabší a tým se mu musí podřídit nebo ho potáhnout, příště to můžu být třeba já, kdo bude potřebovat pomoc.

Níže se můžete podívat na google mapu s údaji z mého sporttesteru.

K70 2011.kmz (189,5 kB)

V neděli jsme s Markem Kinclem vyrazili do Jakuszyc na finále SNS, kde jsme si trochu zasprintovali, trochu projeli po nádherných tratích, ale hlavně nacpali žaludky na závěrečném vyhlášení seriálu, kde jsem celkově skončil druhý a Marek čtvrtý v naši kategorii na tratích mega volnou technikou.