MČR v běhu na kolečkových lyžích

14.09.2011 10:52

V sobotu jsem se spolu s Chefem postavil na start mčr v běhu na kolečkových lyžích. Nejprve ráno na trať sprintu 2,7 km a pak už jen já odpoledne na 21 km ve Vestci. Sprint se odehrál na tratích v okolí libereckého zimáku na trati pro inline bruslaře, která je dost uzká s ostrými zatáčkami. Před jednou zatáčkou byl dokonce vymezen úsek, kde se pro zvýšení bezpečnosti nesmělo bruslit ani odrážet hůlkami. Ve sprintu jseme dopadli zřejmě podle předpokladu, jelikož na startu byla jen repre a junioři ze sportovních center. Chyběl nám tudíž srovnatelný soupeř, jako např. Pepa Vejnar atd. a tak jsme odsadili podiová umístění (od konce). Odpoledne jsem si věřil o trochu víc na některé soupeře, ale jelikož jsem toho letos na kolcích ještě moc nenajezdil, tak to byla na náročných tratích velká dřina. Bohužel několik soupeřů, s kterými jsem mohl bojovat v průběhu závodu odstoupilo, takže jsem z těch co dokončili obsadil pěkné poslední místo, ale být 37. v republice takly není špatné :-). Ale bylo to opravdu hodně náročné, prostě motokros - nahoru-dolů, jedině při průjezdu stadionem se dalo trochu odpočinout. Pro zajímavost z mého sporttestru: závod měřil 21,7 km, průměrnou rychlost jsem měl 24,7 km/h, v největším sjezdu jsem dosahoval rychlosti mezi 51-53 km/h, průměrnou tepovku 175. Výsledky najdete na https://sport-casomira.cz