Mistrovství ČR = historický úspěch žáků

14.03.2017 20:05

Ano, je to tak. "Trochu" naši žáci přepsali machovskou historii severské kombinace.

Mistrovství ČR Harrachov - žáci 11-12 let : mistrem ČR se stal Lukáš Doležal a vicemistrem Jenda John - oba BKL Machov !

K tomu ještě přidali další skvělý úspěch v HOP-Českém poháru 2017. Celkově vyhrál Jenda John a Lukáš Doležal obsadil třetí místo !

Ve čtvrtek ráno jsme objížděli do Harrachova Lukášovým "bydlíkem". Dopoledne se ale nedalo skákat, neboť můstky ještě nebyly připravené. Tak jsme připravili alespoň základní mázu a odpoledne vyrazili na tratě. Slovo "tratě" je hodně nadnesené. Bylo to oraniště firnového sněhu, kde se to bořilo do hloubky 20cm. Prostě jarní sníh se nedá při teplotách nad nulu již upravit. Ještě k tomu dost těžký profil, a tak bylo zaděláno na velkou dřinu.

V pátek dopoledne měl začít skokanský závod, ale ...... Stopa přes noc nevymrzla, tak se sypal salmiak. Spíš než sypal, se jen tak drobil a tím bylo po závodech. Zkušební kolo to jelo prvním pěti a pak se stopa zpomalovala až se místo 35-40m skákalo jen 24m...... Jury závod odpískala a šlo se odpoledne netypicky nejdřív běžet.

Jury zabodovala a pustila do běžecké stopy závodníky od nejslabšího po nejlepší jen s odstupen 20 vteřin.... Naši kluci jich předjeli 16 a ztratili při tom mnoho vteřin. U bruslení se nemusíte rychlejším závodníkům uhýbat.... Přesto z toho byl nejrychlejší čas pro Lukáše a druhý pro Jendu. Čekal jsem to v obráceném pořadí, ale Jenda je silový běžec a v tom oraništi se bořil víc než ostatní. Lukáš jel stylově perfektně a po právu běh vyhrál. Ihned po vyvěšení výsledků běhu jsme začali přepočítávat, kolik mohou kluci ztratit metrů ve skoku na své soupeře. Když Lukáš nespadne, je to jasné, Jenda byl na hraně druhého-třetího místa. Dlouhá byla moje skoro bezesná noc před sobotním skokem..... Papírové výpočty se ale potvrdily - Lukáš to měl jasné na 1.místě. Na výsledek Jendy jsme museli čekat až do 18.30 hodin, kvůli tomu, zda ho lomnický borec Dominik Bláha nenastyluje. Původní vyvěšené výsledky byly chybně spočítané, tak se muselo čekat. Nakonec dopadla i stříbrná medaile !

V Mistrovství ČR ve skoku, které se uskutečnilo po skoku do kombinace se umístil Lukáš na krásném 8.místě a Jenda skončil (trochu bez šťávy) na 17.místě.

V neděli kluci dobře zaskákali a skončili ve skokanské soutěži Mistrovství ČR dvoučlenných družstev na 5.místě z 12 týmů.

Přdáme-li k tomu i výborné výsledky běžců, tak tato sezona byla opravdu super !

 

Velký dík všem !

Chef

 

Zpět