MS Planica 2010 - III.část

20.03.2010 21:09

Konečně mě Standa pustil k noťasu, abych se s Vámi podělil o zážitky sobotního dne.

Stávali jsme v šest hodin a před sedmou už ujížděli do hotelu Špik, vyzvednout jednu ze dvou várek italského teamu. Ráno bylo mlhavé, na hranicích, kde to je trochu výš, byl přízemní mráz a bezvětří. Ve vzduchu byl cítit super letecký den..

Od hranic již stály v koloně autobusy a od odbočky na můstky se sunulo jedno auto za druhým. Vytvořila se pětikilometrová kolona, která končila až u hotelu Špik. Kam se tohle všechno vejde.... Od hotelu na můstek se jelo zase v koloně za policií celou cestu v protisměru a tentokrát pěkně pomalu. Vlivem těchto událostí bylo zkušební kolo posunuto o několik minut.

Mezi tím se mlha rozplynula a začalo naplno svítit slunce, jak u moře. Začátek závodu jsem byl na tribuně trenérů a sledoval větrné podmínky na monitoru. Od nuly to šlo do 2,8 m/sec proti. Během zkušebního kola se tribuny a stráně naproti zaplnili diváky. Někdo říkal, že 35 tisíc. Od Bledu již nepouštěli nikoho a prý se odtamtud vracelo domů dalších dvacet tisíc. Neskutečná atmosféra byla předzvěstí dlouhých letů. Zkušební a první závodní kolo jsem si vychutnával na hraně a na druhé soutěžní jsem mazal podél dopadu na 180 metrů. Fantazie. Když kolem Tonda letěl, tak měl ještě dobrých pět metrů výšku. No a to co předvedl, to jste všichni viděli - 236 metrů. Ustál třetí nejdelší skok v dějinách lyžování a dole mi řekl, jestli to stačí,  jako navštívenka na Poslední mazání do Machova. Beze slov.

Po závodech se mezi buňkami jednotlivých výprav konala velká párty. Každá země si připravila svoje speciality. Jen česká buňka nic nenabízela.... Já ochutnal místní bílou klobásu vařenou ve vodě a k tomu slaný preclík. I pivo jsem zkusil, ale ani rakouské není nic moc. Italové a Francouzi měli dobré sýry a Němci nabízeli strouhanou mrkev, okurku, jablka (určitě z Dolan) a zelí. Americký stánek, to byl samý steak na grilu. Slovinci tam měli ještě dlouhý gril, kde opékali ryby. Do toho všeho hudba, pěkné roby od Mannera a každý se s každým zdravil, objímal a fotografoval. Všichni už toho měli za tu dlouhou sezónu dost a dost a tak se chtěli trochu pobavit.

Zítra se od rána létá soutěž družstev a pak hurá k Machovu. Pohled na večerní oblohu ale není nic moc. Nějak se to od západu kazí. Uvidíme.

Pěkný sobotní večer z Planice všem

Chef

 

 

   

Zpět

Fotogalerie: MS Planica 2010 - III.část

/album/fotogalerie-ms-planica-2010-iii-cast/img-8096-jpg/ /album/fotogalerie-ms-planica-2010-iii-cast/img-8097-jpg/ /album/fotogalerie-ms-planica-2010-iii-cast/img-8109-jpg/ /album/fotogalerie-ms-planica-2010-iii-cast/img-8127-jpg/ /album/fotogalerie-ms-planica-2010-iii-cast/img-8141-jpg/ /album/fotogalerie-ms-planica-2010-iii-cast/img-8160-jpg/ /album/fotogalerie-ms-planica-2010-iii-cast/img-8164-jpg/ /album/fotogalerie-ms-planica-2010-iii-cast/img-8186-jpg/ /album/fotogalerie-ms-planica-2010-iii-cast/img-8195-jpg/

Diskusní téma: MS Planica 2010 - III.část

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.