RKZ Lomnice n.Popelkou - skok a severská kombinace

10.02.2014 18:11

Sobota 8.2.2014 byla pro náš team prvním závodem této sezóny ve skoku a severské kombinaci.

Na výborně uměle vysněžených můstkách V Lomnici nad Popelkou se odehrávaly závody ve skoku a ve Vrchlabí, vzdáleném cca 35 minut jízdy autem, se běželo. Taktéž na uměle vysněženém kilometrovém kolečku ve Vejsplachách.

Jenda John nejprve v Lomnici obsolvoval první skok do kombinace a následně druhý do skoku prostého. Oba byly dlouhé 9,5 metrů a zasloužily si pochvalu.

Ve skoku prostém se umístil na 20.místě ze 44 závodníků a ve skoku do kombinace skončil na 11.místě ze 23 závodníků.

Odpoledne jsme se přesunuli do Vrchlabí. Bylo 6°C nad nulou a tak mi bylo předem jasné,  že na našich běžeckých lyžích to bude mít Jenda těžké. Prostě to nejsou lyže do závodu a srovnatelný materiál s ostatními závodníky.

Jenda běžel 2 km a velice se činil . Hned po startu předjel tři závodníky a na konci náročného stoupání dojel další dva. Bohužel ve sjezdu mu odjeli o více jak 12 vteřin a tento obrázek se ještě dvakrát opakoval. Byla škoda, že cíl byl právě po táhlém sjezdu a rovince.

No, nevadí, osmé místo je pěkné, protože závodil ve stejné kategorii s o rok staršími závodníky. Ve svém ročníku 2005 by byl druhý !!!

Jak to tak venku vypadá, tak asi v týdnu začneme s tréninkem na hmotě.......