Skiatlon v Ádru + Spalona

20.02.2012 21:28

V sobotu 18. února se konal v rámci poháru KHK skiatlon v Ádru. Z Machova jsem startoval sám a moc se mi nedařilo. Trochu jsem nezvládl mazání a ani výběr lyží. Povedlo se mi promazat jak na klasiku, tak i na bruslení. V Ádru bylo od rána jasno a už v 10 hodin bylo na slunci  šest nad nulou. Zvítězil Petr Javůrek z Horního Maršova (46:01) před Karlem Píčem ze Skuhrova (46:48) a třetím Tomášem Čadou (47:05), já dojel na šestém místě (49:08) a čtvrtý v kategorii.

V neděli jsem s Markem vyrazil do Spalony v Bystřických horách, kde jsme jeli volně 22,5 km. Ve Spaloně panovala nádherná zima (chumelenice a jeden stupeň pod nulou). Pořadatelům se díky nové rolbě podařilo parádně upravit tratě, které byly v místech, kde to šlo, široké na dvě rolby a tak se dalo bez problémů pěkně předjíždět hobíky(jeli jsme čtyři okruhy). Já i Marek jsme tentokrát měli dobrou mázu a tak jsme si pěkně zazávodili. Na start se postavilo 104 mužů a 29 žen. Zvítězil Radek Szwade ze Sczytné (1:01:30), já dojel druhý (- 43 sek.), třetí byl polský juniorský reprezentant Garbień Tomasz (- 1:32) těsně před matadorem Arekem Ogorzalkem. Marek dojel celkově na 10. místě (- 7:45), třetí v kategorii M II a dokázal porazit vítěze z BUM 11. Pavla Jiřenu a i 12. Lukasze Witka, který obahajoval prvenství a ještě loni byl v Polské biatlonové reprezentaci (letos už jen prodává Rossignoly v krámku v Dusznikách).