Soustředění v Hradci Králové

27.10.2015 18:37

 

Podzimní soustředění v Hradci Králové se nám opravdu vydařilo, aspoň doufám, že ohlasy  dětí byly pozitivní. Počasí jsme si lepší přát nemohli. Marcela nám na uvítanou upekla výbornou buchtu a Ema se blýskla ovocnými špízy. Hradecké lesy jsou opravdu rozlehlé, takže děti se na kolcích a bruslích rozjeli do všech světových stran. Starší nabruslili téměř 20 km. Kromě lesů bylo k vidění i divoké prase. Nakonec se ani nikdo neztratil a kromě odřených Lauřiných kolen a naraženého zadku Verči D. jsme tuto část soustředění přežili ve zdraví. Potom následoval chutný oběd, v restauraci, kterou vybrala Marcela. Hladové děti vyplnily čekání na oběd lezením po horolezecké stěně, kreslením, hraním bowlingu (nejvíc toho určitě naházel Jenda - k nelibosti všech ostatních) a to bych Vám přála vidět, i ježděním na odrážedlech. Dovedete si asi představit Naty, Vendy, Símu ..., jak mají kolena až u brady - úchvatný pohled ... Ale Bětuška byla spokojená, že s ní někdo jezdí.

Následovala přednáška v hvězdárně. Proletěli jsme se vesmírem a přistáli jsme znovu v HK. Dalekohledem jsme se podívali do slunce a na ovečky.

Poslední a asi nejlepší částí programu byl bazén, tam se děti opravdu vyblbly. Řekla bych, že na tobogánu jezdily jen děti z Machova. Plavčík - hlasatel měl plné ruce práce s tím, že na tobogánu se přeci nejezdí ve dvou, ale jen po jednom, a stále nás na to upozorňoval. Dokonce jsme z bazénu všichni vylezli živí a správně unaveni, takže někteří to "zalomily", již po cestě domů. Jen škoda, že velký 50 m bazén byl pro veřejnost uzavřen z důvodu klání ve vodním pólu.

Doufám, že se soustředění dětem líbilo, abychom v budoucnu mohli něco podobného zopakovat. Musím říci, že děti byly opravdu velmi hodné, nenastal žádný problém, vše klaplo podle plánu.

Velký dík patří Marcele za buchtu, výběr restaurace a plynulé projetí uliček v Hradci Králové (je vidět, že už tam pár let bydlí a zná všechna zákoutí ...), takže se nám časový plán podařilo dodržet  téměř na minuty. Marcelo díky !

Kamila

foto: srutkovi.rajce.idnes.cz/Hradec_24.10.15/

 

 

 

Zpět