SP Klingenthal+FOTO

24.11.2013 15:00

První závody letošního ročníku světového poháru ve skoku na lyžích se uskutečnily v německém Klingenthale. Nechtěl jsem si to nechat ujít a tak jsem tam vyrazil,pořídil pár fotek a něco málo u Elanu nakoupil.

Němci se předvedli a dokázali, že se dá skákat i na loňském sněhu. Loňskou zimu nastříkali velké množství sněhu a navezli ho do lesní jámy a zasypali pilinami. Jak jsem se bavil s místními, tak zbylo z loňska přibližně 50-60% sněhu. Připouští, že udělali několik chyb. Ztráty by na příští rok měli snížit na 25%.

I tak je to stejně obdivuhodné. Sníh nemá ideální bílou barvu, je nahnědlý, ale plně funkční. Trochu jim pokulhává úprava dopadu, kde mezi hranicí od 100 metrů po 140 metrů je "bombírung". Střed v ose dopadu je o dobrých 30cm výš než levá a pravá strana u bednění.

Poslední dobou je zde vítr snad horší než v Harrachově. Páteční kvalda dopadla jakž takž ( tři "moji" Italové v padesátce, což je paráda) , ale sobotní závod družstev už byl zase o velikém štěstí. Jeden skokan dostal plus 23 bodů a hned další v pořadí za ním mínus 12 . Nakonec se druhé kolo zrušilo a dnes vítr zatím blbne podobně, ale skáče se.

Chef

Zpět