V bílé stopě k sousedům

16.03.2011 20:28

V sobotu ráno jsem spolu s celou rodinou vyrazil směr Prkenný Důl u Žacléře, kde se u chaty Ozon konal česko-polský závod V bílé stopě k sousedům. V rámci rozcvičky jsem z Barčou boboval, sáňkoval, lyžoval a lopatoval (jizda na lopatě) a s Vendulkou boboval a sáňkoval na přimrzlém sněhu, kdy ještě se startem prvních kategorií byl na trati pěkný přimrzlý manžestr, ale s postupem času a kategorií zbyla z trati pěkná oranice. Trať byla velmi zajímavá, tvořil ji okruh 600 metrů, přičemž první půlka byla mírně do kopce, otočka a zpátky prďák 10m do svahu, hned dolů a zase do svahu a dolů a pak jediná rovinka  asi 100m na otočku a další kolo. Prostě kvalitní skikros, jen chyběl skokánek. Původně se mělo jet 10 kol, ale před stertem se odhlasovalo 7 kol, i přesto část závodníků z obav o zdraví po prvním kole vzdalo. Já odstartoval velmi špatně - asi jsem pokračoval tempem z padesátky na Piastech, a byl okolo 7. místa. Předjíždět se moc nedalo, ale pádů bylo plno a jelikož já nepadal, tak jsem se posouval kupředu až jsem se po třech kolech usadil na vedoucí pozici, kterou jsem zejména díky dobrým sjezdům udržel až do cíle. Druhý skončil Arek Ogorzalek a třetí Pavel Vozka.