Závody na kolečkových lyžích

17.08.2015 21:12

O uplynulých dvou víkendech jsem startoval na závodech na kolečkových lyžích. Nejprve před týdnem v neděli jsem si dal v Jeseníkách klasicky výjezd na Dlouhé Stráně. Trať o délce 13km s převýšením 900m byla doopravdy výživná a umocněná navíc velmi teplým počasím, které při sportu vůbec nemusím. Bohužel jsem se zavařil už u dolní nádrže ca 4. km a zbytek trati si moc neužil. Výkon i výsledek byl špatný, ale zážitek silný a tak se tam snad zase někdy vrátím a zlepším si tam reputaci. V pátek jsem startoval na nočních sprintech na Jamrozowce, které nakonec kvůli bezpečnosti nebyly sprinty, ale individuální běh na 2,8 km. Tento závod jsem nakonec vyhrál. Hned v sobotu dopoledne následoval výjezd na kolečkových lyžích z Dusznik do Zielence - 10,6km s převýšením 350m. Hned po startu jsem zjistil, že moje kolečka na bruslařských kolcích nejsou úplně nejrychlejší, když mi odjeli i závodníci, které v zimě bez problémů porážím. Naštěstí v prudších pasážích jsem si o pár míst polepšil a nakonec z toho bylo přijatelné 8. místo. Zvítězili Češi Radek Šretr a Klára Moravcová.